Video Mp3 Galeri          
     
  /  Ürünler   /   Maruchi    
  Maruchi  

 


EndoCem MTA

ENDOCEM MTA, puzolan reaksiyonları bilimini esas alan çığır açan yeni nesil bir MTA ürün olup hızlı kürlenme süresi sahiptir, kullanımı kolaydır ve sonuçları tutarlıdır; mükemmel sızdırmazlık özelliğine ve üstün biyolojik uyumluluğa sahiptir. ENDOCEM MTA, yalnızca apikal geri dolgu ve kök delme işlemleri değil aynı zamanda doğrudan pulpa kaplama gibi vital pulpa terapilerinde yüksek tesir sergiler.  

EndoCem Zr

ENDOCEM Zr, asgari renk kaybı ve kalsifikasyonun görüldüğü yeni nesil MTA’dır. Fiziksel özellikleri arasında diş rengi formüllü gelişmiş estetik görünüm; mükemmel sızdırmazlık ve biyolojik uyumluluk; daha az renk kaybı ve kalsifikasyonda azalma ile anterior dişler için daha uygun kısmi pulpotomi yer alır.

Endodontik mikrocerrahi işlemlerde ve vital pulpa tedavisinde MTA kullanımı, zaman içerisinde bir takım sıkıntılar yaratabilir. Bu sıkıntılardan birincisi, estetik görünümdeki bozulmadır.  Anterior dişlerde kullanım için tasarlanmış, diş renginde formüllere sahip MTA ürünleri olduğunu iddia eden pek çok ürün vardır. Bu ürünlerin pek çoğu, klinik uygulamadan sonra tedavi gören diş veya bu dişin yanındaki dişlerde renk atması görüldüğü için estetik beklentileri karşılayamaz. Bir başka sorun da kalsifikasyon sorunudur. Anterior (ön) dişlerde MTA kullanılarak vital pulpa tedavisi gerçekleştirildiğinde genellikle yeterli MTA kalınlığı elde etmek ve son restorasyonu sağlamak için kısmi pulpotomi işlemi yapılır. Bu işlem yapılırken kök kanalının veya pulpa odasının kalsifikasyonu gelecekteki tedaviler için sorunlar ortaya çıkarır.

EndeCem Zr, diş renginin asgari düzeyde solmasını sağlayan en estetik MTA’dır. Pulpa odalarında ve kök kanallarında, kısmi pulpotomi tedavisinden çok sonra bile düşük kalsifikasyon sergileyen en güvenli MTA’dır. Anterior dişlerin kısmi pulpotomi tedavisinde, hızlı kürlenme süresi, akıcılık ve radyoopaklık gibi mükemmel kullanım özelliklerine sahiptir olup bu sayede anterior dişlerin uzun, ince kanallarında titiz dolgu işlemlerine imkan sağlar.

EndoSeal
ENDOSEAL, bir yandan rutin doğrusal kanal dolgusu için kürlenme süresi ve akıcılığın geliştirildiği ve arttırıldığı diğer yandan ENDOCEM MTA ve ENDOCEM Zr ürünlerinin faydalı özelliklerinin muhafaza edildiği yeni konseptli bir MTA’dır. Eşsiz kristalize yapısı ve fiziksel özellikleri sayesinde yalnızca delik dişlerin onarılması değil aynı zamanda ciddi enflamasyonun görüldüğü birincil öğütücü dişlerin apeks veya kanal dolgusunda da üstün etki gösterir.

 

EndoSeal MTA

ENDOSEAL MTA, MTA’nın mükemmel fiziksel ve biyolojik özelliklerine sahip puzolan simanını esas alan macun tipi bir kanal dolgusudur.  Hazır karışımlıdır ve şırıngaya önceden yüklenmiştir. Bu sayede dolgu macununun, diğer ürünlerin aksine toz/sıvı karıştırmaya gerek olmaksızın kök kanalına doğrudan uygulanmasına imkan sağlar.  Ürün, muazzam akıcılık ve hareket kabiliyetine sahiptir. Bu sayede ek ve yan kanallar dahil kök kanal sisteminin tamamen doldurulmasına imkan sağlar. Öjenol içermez ve kök kanalı içerisindeki yapışkanlığa etki etmez.

Özellikler
Basit hazır karışımlı enjeksiyonluk macun                Diş rengi
Hızlı kürlenme süresi                                                   Yüksek radyoopasite
Yeterli akıcılık                                                                Kolay geri alma
Mükemmel film kalınlığı                                               Antibakteriyel etki
Boyutsal stabilite                                                          Biyolojik uyumluluk
Muazzam sızdırmaz dolgu özelliği                              Sert doku oluşumunu başlatır
Çözünmezlik                                                                 

Endikasyon
ENDOSEAL MTA, kök kanal dolgusu ve delik kök onarımı, periapikal doku tahrişinin ve ikincil enfeksiyonun etkin şekilde engellenmesi için geliştirilmiştir.

Kök kanal sistemi kalıcı olarak tıkanır
Delik kök onarımı
Pulpa revaskülarizasyonu

Son teknoloji ürünü MTA kök kanal dolgusu (sealer) özellikleri:

- Basit ve hızlı kanal dolgusu
- Güçlü antibakteriyel etkiler
- Sert doku oluşumu başlatılır 
- Üst dolgudan sonra operasyon sonrası acı duyulmaz

- Komple apikal örtücü
 
  Dökümanlar
Maruchi Catalogue
 
 
 
 
 
Videolar
Maruchi Endoseal Root Canal Filling
Endocem Partial Pulpotomy
Endoseal Cwt
Endoseal Mta
Perforation Repair Endocem Mta